Název profese Sociální pracovník - práce v terénu na Kutnohorsku
Místo výkonu práce Kutná Hora
Přidáno 20.4.2024

Zaměstnavatel Oblastní charita Kutná Hora
Směnnost Pružná pracovní doba
Vhodné pro Absolventy, Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67046560

Náplň práce:
· jednání se zájemci o službu, sociální šetření
· uzavírání smluv o poskytování služeb s uživateli
· komunikace s rodinami uživatelů, s veřejnými institucemi (úřady, lékaři, návaznými službami apod.)
· pomoc uživatelům s vyřizováním příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením
· vedení osobních složek uživatelů služeb
· sestavování a vyhodnocování individuálních plánů uživatelů služeb
· nezbytná administrativa související se zajištěním služeb
· z důvodu personálního zajištění služeb, v případě potřeby i výkon přímé péče o uživatele služeb (poskytování pečovatelských úkonů uživatelům služeb v terénu nebo realizace aktivizačních činností)

Požadavky:
· odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, tj. dokončené bakalářské nebo magisterské studium na VŠ, popř. dokončené studium na VOŠ - obory zaměřené na sociální, humanitární, sociálně právní, charitní činnost nebo sociální pedagogiku
· znalost zákona č. 108/2006 Sb., orientace v problematice sociálních služeb a metodice jejich poskytování
· trestní bezúhonnost
· zodpovědnost, spolehlivost
· schopnost týmové spolupráce
· kolegialita
· pochopení a kladný vztah k cílové skupině uživatelů, kterou tvoří zejména senioři
· nekonfliktní jednání
· respektování poslání Charity
· uživatelská znalost práce na PC (MS Office)
· řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič podmínkou

Nabízíme:
· práci na plný, případně zkrácený úvazek (dohodou)
. pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok (poté možnost dalšího prodloužení)
· zaškolení
· možnost flexibilní pracovní doby
· možnost dalšího vzdělávání a supervize
· prorodinné pracovní prostředí

Benefity:
· 5 týdnů dovolené
· 2 dny ředitelského volna
· osobní příplatek po skončení zkušební doby
· odměny zpravidla 1 - 2x ročně, v závislosti na finanční situaci organizace
· úhrada kurzů v rámci povinného vzdělávání dle zákona 108/2006 Sb.

Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba, možnost dalšího vzdělávání, příspěvek na vzdělávání, asistence při zaučení.

Pokud máte chuť posílit náš tým, zašlete, prosím, Váš životopis a motivační dopis na emailovou adresu: monika.pospisilova@kh.hk.caritas.cz.

Bližší informace o pracovní pozici Vám ráda zodpoví paní Tomíšková, vedoucí Charitní pečovatelské služby na tel. 731 598 960.