Název profese Pracovník/ce v sociálních službách
Místo výkonu práce Liberec
Přidáno 15.4.2024

Zaměstnavatel Dětské centrum Liberec, příspěvková organizace
Směnnost Nepřetržitý provoz
Hodin týdně 37.5
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67037487

Další požadavky:
Kurz pro pracovníky v sociálních službách ve výši 200 hodin a praxe s dětma min. 2 roky (mateřská a rodičovská dovolená se nezapočítává).
Náplň práce:
- vede výchovnou a provozní dokumentaci dle vnitřního a provozního řádu ZDVOP, dále vede řádně dokumentaci související s návštěvami, převzetím dítěte (platí i při předávání směn),
- vede svěřené děti do péče k samostatnosti, nácviku sociálních a hygienických dovedností, rozvíjeních jejich vlastních schopností, rozvíjí aktivitu u dětí atd.,
- pečuje o hygienu dětí, provádí denní toaletu, koupe dle potřeby (nejméně obden), dbá na včasnou výměnu prádla osobního i ložního, na správnou manipulaci s ním, dbá na hygienu hraček a výchovných pomůcek,
- dodržuje ochranně léčebný režim, respektuje individuální potřeby dítěte, dodržuje denní režim dítěte,
- dbá na dostatečně dlouhý pobyt zdravých dětí venku (dle přiměřených povětrnostních podmínek), dbá na vhodné oblečení, dbá na vhodnou teplotu a čistotu vzduchu na oddělení,
- zajišťuje: nepřetržitou sociálně výchovnou péči o děti v zařízení ZDVOP Paprsek při Dětském centru Liberec,
- dbá na správnou výživu, krmí kojence a batolata předepsaným způsobem a v přiměřeném množství, v určenou dobu a ve správné teplotě, dodržuje předepsané dietní opatření, učí děti zásadám správného stolování a dle potřeby jim při jídle pomáhá,
- dle potřeby doprovází děti na vycházky, ozdravné pobyty a jiné akce pořádané zařízením,
-důsledně dbá na dodržování bezpečnostních předpisů, prevenci úrazů, zajištění bezpečnosti dětí.
Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování a příspěvek na produkty spoření na stáří
Hlásit se e-mailem.