Název profese Hlavní účetní
Místo výkonu práce Praha 6
Přidáno 18.4.2024

Volné od 18.4.2024
Zaměstnavatel JOBSYSTEM s.r.o.
Počet míst 1
Požadované vzdělání ÚSO s maturitou (bez vyučení)

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka se zaměřuje na výzkum stavu, užívání a změn vodních ekosystémů a jejich vazeb v krajině, hospodaření s odpady a obaly.

VÚV TGM, v. v. i., pracoviště Praha hledá do svého týmu nového kolegu/kolegyni na pozici: Hlavní účetní.

Více informací o společnosti naleznete na www.vuv.cz.

Náplň práce:
• celková odpovědnost za kompletní účetnictví a dodržování předpisů za organizaci
• koordinace účetních procesů v rámci účetního týmu
• metodické vedení finanční účtárny
• zpracování interních směrnic a pokynů z oblasti dotačního účetnictví
• spolupráce při zpracování interních předpisů vydávaných jinými odbornými útvary organizace
• spolupráce s daňovým poradcem a s auditory, řešení daňové problematiky a vypracování metodických pokynů z této oblasti
• spolupráce při zpracování povinných účetních a finančních výkazů definovaných legislativou
• spolupráce při zpracování statistických výkazů
• práce v interním ekonomickém systému QI
• účtování vybraných účetních operací
• orientace v daňové problematice DPH, měsíční zpracování přiznání DPH, kontrolní hlášení
• měsíční uzávěrky, roční uzávěrka včetně podkladů pro daňové přiznání
• vystavování, třídění a zaúčtování vydaných faktur včetně kontroly splatnosti saldokonta, uchování a administrace fakturační dokumentace
• evidence pohledávek podle jednotlivých dlužníků
• vedení a provádění inventarizace účtů a majetku v rámci účetních závěrek
• vedení archivu oddělení finanční účtárny
• další ad hoc úkoly podle pokynů nadřízených

Požadujeme:
• zkušenost v oboru financí a dotačního účetnictví
• dobrá znalost MS Office
• zkušenost s vedením lidí - schopnost koordinovat tým 4 lidí

Výhodou:

• předchozí zkušenost na pozici samostatné účetní

Nabízíme:
• zajímavou a různorodou náplň práce v přátelském kolektivu
• odpovídající mzdové ohodnocení
• možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání (jazykové a odborné kurzy)
• 5 týdnů dovolené
• pružnou pracovní dobu
• příspěvek na stravování
• příspěvek na penzijní připojištění

Místo práce: Praha 6

Termín nástupu: ihned / dle dohody

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete, prosím, prostřednictvím e-mailu svůj strukturovaný životopis a krátký motivační dopis na níže uvedený kontakt: kariera@vuv.cz.

Na tuto pracovní pozici, můžete reagovat pouze do 17. 5. 2024. Po tomto datu, prosím, neodpovídejte.