Název profese Právník/právnička
Místo výkonu práce Brno
Přidáno 21.5.2024

Zaměstnavatel Státní úřad inspekce práce
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Absolventy, Zdravé osoby
Počet míst 1
Požadované vzdělání Vysokoškolské
Reference 67056263

Státní úřad inspekce práce
Oblastní inspektorát práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj
vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa
právník (ID SM 09301107)
VŘ 7/2024

Požadavky:
" VŠ vzdělání-absolvent právnické fakulty v magisterském programu, studijní obor právo
" praxe s vedením správních řízení či přestupkových řízení vítána
" dobrá znalost práce s PC
" občanská bezúhonnost
" samostatné, analytické myšlení
" schopnost samostatně jednat a rozhodovat
" časová flexibilita a ochota průběžně zvyšovat svou profesní kvalifikaci
" týmový a iniciativní přístup
Hlavní náplň činnosti:
" vedení správních řízení podle zákona č. 500/2004 Sb.
" vedení přestupkových řízení dle zákona č. 250/2016 Sb.
" rozhodování o přestupcích v pracovněprávní oblasti, BOZP a o přestupcích na úseku zaměstnanosti
" zpracovávání stanovisek
" problematika zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
Nabízíme:
" zajímavou a zodpovědnou práci
" platové podmínky dle zákona č. 234/2014 Sb.
" platové zařazení dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., 12. platová třída
" možnost odborného rozvoje a vzdělávání
" systém zaměstnaneckých a sociálních výhod (pět týdnů dovolené, příspěvek zaměstnavatele na stravování, FKSP a 5 dnů tzv. sick days)

Termín nástupu: červenec 2024, popř. dle dohody

Pracovní poměr na dobu určitou - zástup za státního zaměstnance po dobu rodičovské dovolené, se zkušební dobou 6 měsíců.
Pracovní smlouva bude uzavřena v souladu s ust. § 178 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě. Zaměstnanec bude pracovat na služebním místě a v rámci sjednaného druhu práce bude konat činnosti podle zákona o státní službě.

Místo výkonu práce: Oblastní inspektorát práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, Milady Horákové 3, 658 60 Brno.
Motivační dopis doplněný strukturovaným profesním životopisem doručte do 15.6. 2024 (včetně) na adresu nebo e-mail:
Hana Staňková
Milady Horákové 3, 658 60 Brno
Tel. kontakt: 950 179 910
e-mail: brno@suip.cz

Vybraní zájemci budou pozváni k užšímu výběrovému řízení na oblastním inspektorátu práce.

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení zrušit.