Název profese Sociální pracovník
Místo výkonu práce Nymburk
Přidáno 26.4.2024

Zaměstnavatel Úřad práce České republiky
Směnnost Pružná pracovní doba
Hodin týdně 40
Vhodné pro Zdravé osoby
Počet míst 1
Reference 67049765

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa v
souladu s § 178 odst. 1/odst. 2 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů

Sociální pracovník/ce
ID 50037006

Pracoviště: Krajská pobočka ÚP ČR v Příbrami, Kontaktní pracoviště v Nymburce, Oddělení hmotné nouze

Hlavní náplň činnosti:
- Zajišťování agend nepojistných sociálních dávek.
- Sociální práce zaměřená na jednotlivce, rodiny a skupiny se zvýšeným rizikem sociálního
vyloučení nebo výskytem problémů v osobním nebo sociálním vývoji.

Kvalifikační a další požadavky:
- Vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], tj.
vzdělání vyšší odborné nebo bakalářský studijní program. Služebním předpisem Úřadu práce
České republiky č. 10/2023 je tato podmínka upřesněna a je vyžadováno odborné zaměření
vzdělání: - vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu akreditovaného podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a
humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, nebo
vysokoškolské vzdělání získaného studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

- V případně dosaženého jen vyššího odborného vzdělání, dochází dle nařízení vlády č.304/2014 Sb. k odpočtu započitatelných let praxe.
- znalost práce na PC (MS Office)
- výborné komunikační schopnosti
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič/ka výhodou
- odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
- profesionální vystupování, psychická odolnost
- výhodou je znalost práce programů OK nouze, ArsysX a SAP

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 11. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástup možný 1. června 2024
- pracovní poměr na dobu určitou, a to po dobu dlouhodobé pracovní neschopnosti, nejdéle
na dobu 1 roku.

Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené
- 5 dní indispozičního volna (sick days)
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
- stravenky
- příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
- odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 20. května 2024 včetně na e-mailovou adresu: ivana.kolarova@uradprace.cz nebo písemně na adresu:

Úřad práce České republiky
Krajská pobočka v Příbrami
Kontaktní pracoviště Nymburk
Dělnická 402/4
288 19 Nymburk

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.